вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna szybko się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий